Parkiranje ispred prilaza garažama

pavlovicnemanja
Станар
Поруке: 20
Придружен: 13 Мар 2019, 09:51

Parkiranje ispred prilaza garažama

Порука од pavlovicnemanja »

Često se dešava da su bahate komšije počele da parkiraju svoja vozila ispred samih ulaza ili prilaza garažama? Da li je neko razmižljao i razmatrao neko rešenje ovog problema? Komunalni policajci su prestali da im pišu kazne i odnose ovakva vozila. Sve češće se dešava da su to kombi vozila ili veća vozila pa je problem prići do garaže ako imate veći auto.

Bjorn
Станар
Поруке: 8
Придружен: 13 Мар 2019, 10:52

Re: Parkiranje ispred prilaza garažama

Порука од Bjorn »

Ovako to rade ljudi iz udruženja "Savski nasip":

https://twitter.com/savski_nasip/status ... 1889141760

Pozdrav

Dzumara
Станар
Поруке: 44
Придружен: 21 Мар 2019, 08:54

Порука од Dzumara »

pavlovicnemanja пише:
14 Мар 2019, 11:54
Komunalni policajci su prestali da im pišu kazne i odnose ovakva vozila.
Ne želim da ulazim u pozadinu ovoga, da li neko izdaje garažu pa diže cenu izdavanja garaže i sl. Najlakše je biti nečovek i pozvati komunalnu policiju, ne razumem to zadovoljstvo da zezneš komšiju koji nema mesto a ti nećeš pažljivije da uđeš u garažu!? Komšija ne parkira tu što voli, nego što nema nigde mesta a ima malu decu i hoće da bude bliže ulazu.

U naselju nema dovoljno parkinga i još manje će ga biti jer se se mnoge nove zgrade lepe na naselje. Treba biti tolerantniji, ne mogu svi da kupe garažu a vi na drugi način dižite cenu garažama.

Baš bi voleo da vidim sliku gde ne moze neko da uđe u garažu!? Pošalji sliku da vidimo! Ja jesam video da komšije tu parkiraju ali ne i da neko zbog njih ne može da uđe i izađe iz garaže. Viđao sam u garaži parkiranje van obeleženog mesta - na ulaz u lift ili sobu sa agregatom..., što se ne niko ne buni za to?

U naselju se parkiraju kombi vozila, lome sadnice svojim gabaritima a tebi smetaju komšije koji zbog lošeg proračuna mesta u naselju od muke moraju da parkiraju na ulazu u garažu? Što ne prijaviš kombi vozila?
Pesimista vidi samo tamu u tunelu. Optimista vidi svetlo na kraju tunela. Realista vidi da je to svetlo zapravo voz.

Bjorn
Станар

Порука од Bjorn »

Dzumara пише:
21 Мар 2019, 09:06
pavlovicnemanja пише:
Ne želim da ulazim u pozadinu ovoga, da li neko izdaje garažu pa diže cenu izdavanja garaže i sl. Najlakše je biti nečovek i pozvati komunalnu policiju, ne razumem to zadovoljstvo da zezneš komšiju koji nema mesto a ti nećeš pažljivije da uđeš u garažu!? Komšija ne parkira tu što voli, nego što nema nigde mesta a ima malu decu i hoće da bude bliže ulazu.

U naselju nema dovoljno parkinga i još manje će ga biti jer se se mnoge nove zgrade lepe na naselje. Treba biti tolerantniji, ne mogu svi da kupe garažu a vi na drugi način dižite cenu garažama.

Baš bi voleo da vidim sliku gde ne moze neko da uđe u garažu!? Pošalji sliku da vidimo! Ja jesam video da komšije tu parkiraju ali ne i da neko zbog njih ne može da uđe i izađe iz garaže. Viđao sam u garaži parkiranje van obeleženog mesta - na ulaz u lift ili sobu sa agregatom..., što se ne niko ne buni za to?

U naselju se parkiraju kombi vozila, lome sadnice svojim gabaritima a tebi smetaju komšije koji zbog lošeg proračuna mesta u naselju od muke moraju da parkiraju na ulazu u garažu? Što ne prijaviš kombi vozila?
Slažem se da moramo biti tolerantniji jedni prema drugima ali parkig mesta u naselju ima dovoljno (zbirno više 5000 što je 1 pm po stanu), npr. u ulici Druge srpske armi je i na parkingu oko Maxija ima uvek dosta slobodnih parking mesta. Ništa ne treba biti izgovor za kršenje zakona jer ako svi počnemo da ga tumačimo kako nam odovara to neće biti dobro. To što neko ima decu ne treba da bude izgovor što neće da se prošeta 100 ili 200 metara pa se parkira na mesto za osobe sa invaliditetom, zelenu površinu ili što je najgore požarnu put...

Što se kombija tiče, tu su u potpunosti slažem sa Vama, a o lomljenju sadnica ni da ne govorim.

Dzumara
Станар
Поруке: 44
Придружен: 21 Мар 2019, 08:54

Порука од Dzumara »

Žašto sada mešamo požarni put, zelenu površinu sa parkiranjem kod ulaza u garažu? O čemu vi pričate, kakva zelena površina, dajte da vidimo slike! Koji požarni put, dajte da vidimo slike! Mnogima su isto rekli kada su kupovali stan da će imati dovaljno mesta za parking i da im neće trebati garža pa sada vidimo da ljudi moraju da parkiraju na ulazu u garažu jer nema mesta.

Kod ulaza u garažu ne prolaze kolica sa bebom, ne prolaze pesaci, ko udje u garažu on do stana dolazi stepenicama ili liftom... jednostavno je komsija parkirao do jutra da ne ide u drugi kraj naselja zbog parkiranja. Ti imaš mesto u garaži i sada će da se iživljavaš nad onima koji nisu uspeli da kupe mesto iz raznih razloga, jednostavno zaobiđi ga i ne staj ljudima na muku.

Tako da verujem da je ovde pozadina nešto drugo, ne poštovanje zakona jer to nikome ne smeta, nego je ovde pozadina podizanje cene izdavanja garaze ili prodaja garaze.

Ni dole kod Maksija neće uskoro biti mesta kada se završe zgrade koje trenutno prave.
Pesimista vidi samo tamu u tunelu. Optimista vidi svetlo na kraju tunela. Realista vidi da je to svetlo zapravo voz.

Bjorn
Станар

Порука од Bjorn »

Dzumara пише:
21 Мар 2019, 14:00
Žašto sada mešamo požarni put, zelenu površinu sa parkiranjem kod ulaza u garažu? O čemu vi pričate, kakva zelena površina, dajte da vidimo slike! Koji požarni put, dajte da vidimo slike! Mnogima su isto rekli kada su kupovali stan da će imati dovaljno mesta za parking i da im neće trebati garža pa sada vidimo da ljudi moraju da parkiraju na ulazu u garažu jer nema mesta.

Kod ulaza u garažu ne prolaze kolica sa bebom, ne prolaze pesaci, ko udje u garažu on do stana dolazi stepenicama ili liftom... jednostavno je komsija parkirao do jutra da ne ide u drugi kraj naselja zbog parkiranja. Ti imaš mesto u garaži i sada će da se iživljavaš nad onima koji nisu uspeli da kupe mesto iz raznih razloga, jednostavno zaobiđi ga i ne staj ljudima na muku.

Tako da verujem da je ovde pozadina nešto drugo, ne poštovanje zakona jer to nikome ne smeta, nego je ovde pozadina podizanje cene izdavanja garaze ili prodaja garaze.

Ni dole kod Maksija neće uskoro biti mesta kada se završe zgrade koje trenutno prave.
Parkiranje na zelenoj površini sam dao kao primer, ali konkretno za parkiranje na mestu za osobe sa potrebama viđam svakodnevno jer se komšija parkira na to mesto iako ima praznih mesta 20 metara dalje od ulaza (verovarno je i njemu dete izgovor).
Ja konkretno nemam garažno mesto, parkiram se gde nađem slobodan parking ali to sada uopšte nije tema...Inače nikada nisam nikoga prijavio ni za šta, zato i postoji ovaj forum, da bi mi stanari mogli sami da se dogovorimo. Pozdrav

pavlovicnemanja
Станар
Поруке: 20
Придружен: 13 Мар 2019, 09:51

Порука од pavlovicnemanja »

@Dzumara sve je to ok, dok su tu manja vozila i parkirana po donjoj strani prilaza garažama (označeno plavom bojom na slici). Ali često se dešava da vlasnici kombi vozila parkiraju svoje vozilo na pristupnom putu (označeno crvenom bojom). Takodje, u naselju ima i više nego dovoljno mesta, samo je problem što nema ispred svakog ulaza dovoljno prostora za sve komšije. Ukoliko se spustite ulicu niže ili više od vaše (a postoje stepenice) možete lako naći parking mesto, jedina je mana što morate prepešačiti 30m-40m. Uvek možete izneti stvari ispred zgrade, odneti i nakon toga sidji i preparkirati svoj auto. Ukoliko dozvolimo jedno kršenje pravila, ne možemo očekivati da će se poštovani druge stvari (ne parkiranje na mestima za invalide, zelenoj površini...). Postoje propisana mesta za parkiranje vozila, a ispred garaža svakako nisu.
Слика

stepa
Станар
Поруке: 1
Придружен: 05 Мар 2020, 09:56

Порука од stepa »

@Dzumara, zasto su mala deca izgovor za sve? Sta konkretno znaci "Komšija ne parkira tu što voli, nego što nema nigde mesta a ima malu decu i hoće da bude bliže ulazu." I ko nema malu decu hoce da bude blize ulazu, ali ako je popunjen parking blize, mora da parkira dalje.
Prosle godine je pao sneg i zaledio je, pa komsije nisu mogle da popnu pola auta na trotoar, vec su ostavili kompletno na ulazu u garazu. Kad su parkirali, mislili su o tome da ne mogu od leda na ivicnjak, ali nisu razmisljali kako cu ja da po istom tom ledu provucem auto na 1,5 m sirine. Ako zaletim, mozda lose procenim i zakacim nekoga, ako krenem sporo, mogu da stanem na pola i da me zanese, pa da opet udarim nekoga. A ono sto je posebna prica je parkiranje na samu raskrsnicu, jer da bih izasao na ulicu, moram da vidim ide li neko, a da bih video od parkiranih kola, moram da izadjem do pola trake. Vec nekoliko puta mi se desilo da neko brzo vozi tim putem i da mi svira uz niz psovki, a ne shvata da ja ne vidim ide li neko.
Imamo i situaciju da se parkiraju na ulaz u zgradu. To znaci da komsije sa parkinga prekoputa, moraju decu u kolicima da vozaju ulicom do narednog ulaza, ako je i on slobodan. Mozda taj sto je tu parkirao ima malu decu, a da li su njegova mala deca vaznija od druge male dece, koja obilaze. Inace, nema malu decu, vec je vlasnik kladionice. Ja sam konkretno imao problem da krenem na more i da sve kofere koje ne mogu da proteram izmedju kola, guram do sledeceg prolaza. Da li je to fer?
Postala je praksa da se popune parking mesta, pa trotoari, a onda krece da se popunjava travnjak. Videli ljudi da se ne kaznjava, pa se leti prvo popunjava travnjak, jer je hladovina, pa tek kad se popuni hladovina, onda se parkira na parking mesta. Slikao sam vise takvih situacija, postavicu ih kad stignem. Na travnjaku je em hladovina, em nema ko da me zakaci kad otvara vrata, em je na 10m od ulaza, umesto 20. Milina. Zasto onda parkirati na parking i ko je taj koji ce da proceni sta je ok, a sta nije. E zato postoji propis, pa je parkirano po propisu ili nije. Ja za 7 godina nijednom nisam nepropisno parkirao u naselju, a garazu imam tek 2,5 godine. Ukoliko bude neka akcija prosirenja parking mesta, ja cu ucestvovati, ucestvovacu i u protestu sto je lose projektovano, ali necu parkirati nepropisno.

Prosle godine sam ocu ispunio zelju da ga odvedem na Bled i kada smo stigli tamo nije bilo mesta za parking na celom Bledu. Tumarali smo sat vremena, obisli 2 kruga oko jezera i odustali i krenuli ka Bohinju. Kada smo izasli iz Bleda i krenuli putem Bohinja, naisli smo na jedno nasuto prosirenje. Bilo je neobelezeno, bez znaka X ni znaka P i bila su parkirana 3 auta i jedno slobodno mesto. Stali smo tu i otpesacili do Bleda oko 2,5 km, popili pice, prosetali i vratili se, a na soferci zakacena kazna svima. 80 eur a 40 ako platimo odmah. Sta je poenta. Prevalili smo 600 km da vidimo Bled, ali je on bio popunjen i to je to. Kao kad resis da ides na koncert, ali nisi kupio kartu na vreme i ne mozes nekome da sednes na glavu, nego sacekas sledecu priliku ili mozda nikad. E Slovenci svoje propise strogo postuju i tamo nema parkiranja ni pored puta van grada i ne dovodi se u pitanje da li nekome smeta ili nekoga ugrozava, vec da li si po propisu i kraj, dok se samo u Srbiji ustalio pojam "tolerise se", cak je i jedan policajac to izgovorio u Beogradskoj hronici, ali postavlja se pitanje kome se tolerise, a kome ne, sta koga ugrozava, a sta ne...

itanamarko
Станар
Поруке: 2
Придружен: 20 Нов 2020, 07:51

Порука од itanamarko »

Dzumara пише:
21 Мар 2019, 09:06
pavlovicnemanja пише:

A je li, a je l treba tim komšijama sa malom decom i naš stan možda? Pa da im ga ustupimo? Možda nisu mogli da kupe dovoljno veliki stan?

Sta ti misliš, da su ljudi koji su kupili garaže budale??? Pa sad treba da im se nakace razno razni ispred ulaza u garažu jer zaboga nisu imali para da kupe garažu?

Da mu bude bliže jer ne moze da prošeta???

Kakav bezobrazluk!!!! To samo u Srbiji ima. Ali i to ce se srediti.

Ko si ti da prozivas vlasnike garaža da li oni dizu cenu svojih garaža?? Ima pravo da radi sta hoće sa svojim mestom, a pre svega da normalno i komforno udje u istu.

Takve bahate i bezobrazne i neuvidjavne prema komsijama koji su kupili garažu i te kako treba prijavljivati! Hvala bogu, postoje propisi, postoji policija, pa one neodgovorne treba udarati po džepu.

Nisi kupio garažu, onda prošetaj i traži dok ne nadjes parking mesto. Nije moje da ti ga obezbedim. Kakav bezobrazluk, nevidjeni.

Корисников грб
aaleksaa
Станар
Поруке: 17
Придружен: 15 Мар 2019, 06:34
Место: 6G

Порука од aaleksaa »

Последње учитавање од aaleksaa дана 20 Нов 2020, 09:58, учитано 1 пут укупно.

Пошаљи Одговор